Konieczkowa: Zderzenie samochodu z motocyklem

Konieczkowa: Zderzenie samochodu z motocyklem

W dniu 10 kwietnia o godz 18:58 zostajemy zadysponowani przez SK KP PSP w Strzyżowie do zderzenia samochodu...

Święta Wielkanocne 2018

Święta Wielkanocne 2018

Tradycją jest czynny udział strażaków z naszej jednostki w Świętach Wielkanocnych. Nasi strażacy licznie,...

Zebranie sprawozdawcze OSP Konieczkowa

Zebranie sprawozdawcze OSP Konieczkowa

W dniu 17 lutego w Domu Strażaka w Konieczkowej odbyło się zebranie sprawozdawcze naszej jednostki za rok...

Gwoźnica Dolna: Pożar budynku mieszkalnego

 

W dniu 23.03.2014r o godz 17:27 zostaliśmy powiadomieni przez CPR w Strzyżowie o pożarze budynku mieszkalnego w Gwoźnicy Dolnej. Do pożaru niemalże natychmiast wyjeżdżają z naszej remizy dwa zastępy (Iveco 567-89, Star GBA 567-55). Początkowo były trudności ze zlokalizowaniem miejsca pożaru (została tylko podana nazwa przysiółku) ale po chwili udało się dotrzeć na miejsce zdarzenia. Nasze Iveco 567-89 pełniące rolę pierwszego wyjazdu w naszej OSP dotarło jako pierwsze, mimo trudnej drogi dojazdowej i stromej góry tuż pod sam budynek który objęty był pożarem. Przystąpiono do rozpoznania, rota dwuosobowa sprawdziła budynek w aparatach ODO w poszukiwaniu osób poszkodowanych a następnie wyniesiono butlę z gazem, odłączono zasilanie, przystąpiono do obrony budynku gospodarczego znajdującego się zaledwie 1 metr od płonącego drewnianego budynku mieszkalnego. Zastępy MAN z OSP Niebylec i GBA z Konieczkowej próbowały dojechać na miejsce zdarzenia, ale ze względu na stromą górę, błoto i drogę polną prowadzącą do budynku ze względu na swój ciężar nie zdołały się "wyskrobać" na górę. Zasilono wodą MANa z GBA OSP Konieczkowa, przystąpiono do budowy linii głównej od samochodu MAN do góry, a następnie do budowy dwóch prądów wody w natarciu na płonący budynek. Dzięki sprawnej akcji udało się uratować budynek gospodarczy. Udział w akcji brały zastępy 2 z JRG Strzyżów (GCBA MAN i StarMan GBA), OSP Konieczkowa (Iveco i GBA), OSP Gwoźnica Górna, OSP Niebylec, OSP Jawornik. Do remizy powróciliśmy po godz 20.

Kolejny raz Iveco jako nasz pierwszy rzut stanęło na wysokości zadania, dotarło do miejsca zdarzenia mimo trudnego dojazdu a posiadany zbiornik 500l i agregat wysokociśnieniowy pozwolił na podanie prądu wodnego w obronie budynku gospodarczego i uratowania go od spalenia.

 

Strażacy biorący udział:

Iveco:

- Michał Leszczak

- Damian Delikat

- Łukasz Brożek

- Dawid Wielopolski

- Stanisław Antonik

- Piotr Krupa

GBA:

- Marian Pakla

- Tadeusz Krupa

- Marek Pakla

- Damian Korab

- Leszek Smela

- Marek Sierżęga

 

 

gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1   

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Supermarket Strażacki

Agregat Rozdzielacz do tlenoterapii masowej MULTISTAR Motopompa Subaru PTX 301 big_ea7300_p_rescue_2
preload image preload image

Agregat prądotwórczy 1-faz Benza BX-6000 EKO

Rozdzielacz do tlenoterapii masowej MULTISTAR

Motopompa Subaru PTX 301

Pilarka ratownicza MAKITA EA7900

STATYSTYKA WYJAZDÓW

Statystyka wyjazdów OSP Konieczkowa aktualna na dzień 22.04.2018r.

Wspieramy akcje

karta ratownicza

zatrzymaj się i żyj

nie jedź na kacu

Facebook