Konieczkowa: Zderzenie samochodu z motocyklem

Konieczkowa: Zderzenie samochodu z motocyklem

W dniu 10 kwietnia o godz 18:58 zostajemy zadysponowani przez SK KP PSP w Strzyżowie do zderzenia samochodu...

Święta Wielkanocne 2018

Święta Wielkanocne 2018

Tradycją jest czynny udział strażaków z naszej jednostki w Świętach Wielkanocnych. Nasi strażacy licznie,...

Zebranie sprawozdawcze OSP Konieczkowa

Zebranie sprawozdawcze OSP Konieczkowa

W dniu 17 lutego w Domu Strażaka w Konieczkowej odbyło się zebranie sprawozdawcze naszej jednostki za rok...

Niebylec: Tragiczny pożar budynku mieszkalnego

 

W dniu 31 maja (sobota) o godz 22:09 zostaliśmy zaalarmowani do pożaru budynku mieszkalnego w Niebylcu. Do zdarzenia wyjeżdżają dwa zastępy (Iveco 567 - 89, Star GBA 567 - 55). Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastaliśmy w pełni rozwinięty pożar poddasza budynku i dobudowanego drewnianego pomieszczenia od strony kościoła. Zastęp z GBA wsparł działania gaśnicze prowadzone przez Niebylec, natomiast rota strażaków z Iveco w aparatach ochrony dróg oddechowych próbowała w początkowej fazie dostać się do płonącego budynku, lecz pożar wspomnianego wcześniej pomieszczenia i gęste zadymienie uniemożliwiało do niego wejście. Dopiero po opanowaniu ognia, przy użyciu toporu typu hooligan wyważono drzwi i przeszukano część mieszkalną budynku na pierwszym piętrze. Jako że budynek był od dłuższego czasu niezamieszkały, na miejscu nie było właściciela przystąpiono do wyważenia drzwi również na parterze budynku celem przeszukania czy nie znajdują się w nim osoby poszkodowane. Równolegle podczas prowadzenia przeszukiwania pomieszczeń budynku zastęp Iveco z Konieczkowej podjeżdża z drugiej strony budynku oświetlając pole działań jak również przystępuje do działań w obronie z agregatu wysokociśnieniowego na przylegający do objętego pożarem budynku zakład fryzjerski do momentu zbudowania linii gaśniczej z naszego GBA. Niestety po opanowaniu ognia a następnie ugaszeniu pożaru i wywietrzeniu strychu budynku znaleziono zwęglone ludzkie ciało. Na miejsce wezwano prokuratora oraz odpowiednie służby. Jeden zastęp GBA z Konieczkowej wrócił do koszar, natomiast Iveco i MAN z Niebylca pozostał na miejscu do momentu zniesienia zwłok ze strychu. 

 

 

Na miejscu działały:

 

561[R]25 - GCBA 5/32 Man TGM  JRG Strzyżów

561[R]22 - GBA 2/32 Star JRG Strzyżów 

561[R]53 - SH 25 Volvo FL 220 JRG Strzyżów

569[R]44 - SLRd Ford Transit  OSP Niebylec

569[R]43 – GCBA 5/35 MAN TGM OSP Niebylec 

567[R]55 – GBA 2,5/16 Star 244 OSP Konieczkowa 

567[R]89 – GLBA Iveco Turbo Daily 4x4 OSP Konieczkowa 

569[R]33 – GBA 2,5/16 Star 244 OSP Jawornik

569[R]35 – GBA 2,5/16 Star 20 OSP Lutcza 

 

W zdarzeniu brali udział druhowie z naszej jednostki:

Wojtek Stanisławczyk,

Paweł Pezdan,

Michał Leszczak,

Piotr Krupa,

Rafał Dziugan,

Tomek Sołtys,

Marek Pakla,

Marian Pakla,

Adam Delikat,

Marek Sierżęga,

Damian Delikat,

Paweł Baszak,

Stanisław Daszykowski,

Andrzej Daszykowski,

Krzysztof Daszykowski,

Dawid Wielopolski

Grzegorz Frączek.

 

Część druhów na miejsce zdarzenia dotarło własnymi środkami lokomocji.

 

Film dzięki tvPodkarpacie.pl

 

gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Supermarket Strażacki

Agregat Rozdzielacz do tlenoterapii masowej MULTISTAR Motopompa Subaru PTX 301 big_ea7300_p_rescue_2
preload image preload image

Agregat prądotwórczy 1-faz Benza BX-6000 EKO

Rozdzielacz do tlenoterapii masowej MULTISTAR

Motopompa Subaru PTX 301

Pilarka ratownicza MAKITA EA7900

STATYSTYKA WYJAZDÓW

Statystyka wyjazdów OSP Konieczkowa aktualna na dzień 22.04.2018r.

Wspieramy akcje

karta ratownicza

zatrzymaj się i żyj

nie jedź na kacu

Facebook