Konieczkowa: Zderzenie samochodu z motocyklem

Konieczkowa: Zderzenie samochodu z motocyklem

W dniu 10 kwietnia o godz 18:58 zostajemy zadysponowani przez SK KP PSP w Strzyżowie do zderzenia samochodu...

Święta Wielkanocne 2018

Święta Wielkanocne 2018

Tradycją jest czynny udział strażaków z naszej jednostki w Świętach Wielkanocnych. Nasi strażacy licznie,...

Zebranie sprawozdawcze OSP Konieczkowa

Zebranie sprawozdawcze OSP Konieczkowa

W dniu 17 lutego w Domu Strażaka w Konieczkowej odbyło się zebranie sprawozdawcze naszej jednostki za rok...

Pożar budynku mieszkalnego w Jaworniku Niebyleckim

17 kwietnia parę minut po godzinie piętnastej zostaliśmy zaalarmowani przez system selektywnego wywołania sterowany przez Komendę Powiatową PSP w Strzyżowie, że w pobliskiej miejscowości tj. w Jaworniku Niebyleckim w jednym z budynków mieszkalnych położonych w pobliżu Kółka Rolniczego wybuchła butla z gazem PROPAN-BUTAN.


Po przyjeździe na miejsce akcji widać już było płomienie wydostające się z pod połaci dachowej, szybko zostały zbudowane linie gaśnicze, lecz nie można było przystąpić do akcji gaszenia pożaru, chociaż pilnie wymagała tego sytuacja, ponieważ obok płonącego budynku stał następny budynek drewniany a podanie wody na płonący budynek groziło by porażeniem prądem elektrycznym będących w akcji strażaków. Nadmienić należy, że samochody pożarnicze stały w pobliżu linii niskiego napięcia, która odgradzała dostęp do miejsca akcji a w pobliżu płonącego budynku dodatkowo stoi stacja transformatorowa zasilana linią napowietrzną 15 KV, co w tej sytuacji stworzyło bardzo duże utrudnienie. Drogą radiową wezwaliśmy stanowisko dowodzenia ażeby w trybie natychmiastowym zobowiązać służby energetyczne do wyłączenia linii wysokiego napięcia zasilające stacje transformatorowe w kierunku naszych miejscowości, dosłownie po kilkudziesięciu sekundach otrzymałem drogą radiową wiadomość, że linia wysokiego napięcia jest wyłączona.

W tym samym momencie nasza oraz sąsiednia jednostka z Niebylca dostały komendę woda naprzód i ruszyliśmy do akcji, w pierwszej kolejności dokonano osłony wodnej na stojący w pobliżu drewniany budynek oraz przystąpiono do gaszenia palącego się budynku. Po kilku minutach prowadzenia akcji gaśniczej przyjechała Jednostka Ratowniczo Gaśnicza z Komendy Rejonowej ze Strzyżowa, która to objęła dowodzenie nad dalszą akcją ratowniczo - gaśniczą, która trwała ponad cztery godziny. Nadmienić należy, że pomimo tak małej odległości do następnego drewnianego budynku został on w całości ochroniony przed pożarem.

 

gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1  

 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Supermarket Strażacki

Agregat Rozdzielacz do tlenoterapii masowej MULTISTAR Motopompa Subaru PTX 301 big_ea7300_p_rescue_2
preload image preload image

Agregat prądotwórczy 1-faz Benza BX-6000 EKO

Rozdzielacz do tlenoterapii masowej MULTISTAR

Motopompa Subaru PTX 301

Pilarka ratownicza MAKITA EA7900

STATYSTYKA WYJAZDÓW

Statystyka wyjazdów OSP Konieczkowa aktualna na dzień 22.04.2018r.

Wspieramy akcje

karta ratownicza

zatrzymaj się i żyj

nie jedź na kacu

Facebook