Konieczkowa: Zderzenie samochodu z motocyklem

Konieczkowa: Zderzenie samochodu z motocyklem

W dniu 10 kwietnia o godz 18:58 zostajemy zadysponowani przez SK KP PSP w Strzyżowie do zderzenia samochodu...

Święta Wielkanocne 2018

Święta Wielkanocne 2018

Tradycją jest czynny udział strażaków z naszej jednostki w Świętach Wielkanocnych. Nasi strażacy licznie,...

Zebranie sprawozdawcze OSP Konieczkowa

Zebranie sprawozdawcze OSP Konieczkowa

W dniu 17 lutego w Domu Strażaka w Konieczkowej odbyło się zebranie sprawozdawcze naszej jednostki za rok...

Piknik strażacki pt. "Bezpieczne Wakacje" w Gwoźnicy Górnej

 

W dniu 2 września 2012 roku zostaliśmy zaproszeni przez OSP Gwoźnica Górna na organizowany przez nich piknik pod nazwą "Bezpieczne Wakacje". Naszym zadaniem razem z ratownikami medycznymi, jednostką OSP Niebylec oraz Policją było zademnostrowanie pokazu ratownictwa drogowego, w którym przystąpiono do zabezpieczenia miejsca zdarzenia, zabezpieczenia pojazdu - odcięcia źródła zasilania, zakręcenia butli z gazem, udzielenia pierwszej pomocy przedmedycznej ofiarom wypadku oraz ewakuacji. Do pokazu użyto sprzęt medyczny PSP R1 oraz zestawu hydraulicznego z OSP Niebylec. 

Pokaz ten robił wrażenie na osobach obserwujących a ogrom czynności wykonywanych przez strażaków aby bezpiecznie i sprawnie ewakuować osoby poszkodowane pokazał, ile sprzętu i zaangażowania ratowników potrzeba aby poszkodowany mógł być w miarę szybko przekazany służbom medycznym. Następne pokazy, jakie były demonstrowane to gaszenie za pomocą piany - palących się opon, wodą - stogu siana, oraz gaśnicą - palących się drewien. Kolejno pokazy zademonstrowali strażacy z Konieczkowej, Niebylca oraz Gwoźnicy Górnej. 

 Ogólnie cały piknik był zorganizowanej w miłej atmosferze a duża liczba atrakcji mogła świadczyć tylko o jednym - że organizatorzy stanęli na wysokości zadania a nawet wyżej oferując uczestnikom dużą liczbę atrakcji w dzień poprzedzający rozpoczęcie roku szkolnego.

 

gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1   

 

zdjęcia dzięki uprzejmości M. Lenart

 


 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Supermarket Strażacki

Agregat Rozdzielacz do tlenoterapii masowej MULTISTAR Motopompa Subaru PTX 301 big_ea7300_p_rescue_2
preload image preload image

Agregat prądotwórczy 1-faz Benza BX-6000 EKO

Rozdzielacz do tlenoterapii masowej MULTISTAR

Motopompa Subaru PTX 301

Pilarka ratownicza MAKITA EA7900

STATYSTYKA WYJAZDÓW

Statystyka wyjazdów OSP Konieczkowa aktualna na dzień 22.04.2018r.

Wspieramy akcje

karta ratownicza

zatrzymaj się i żyj

nie jedź na kacu

Facebook