Konieczkowa: Zderzenie samochodu z motocyklem

Konieczkowa: Zderzenie samochodu z motocyklem

W dniu 10 kwietnia o godz 18:58 zostajemy zadysponowani przez SK KP PSP w Strzyżowie do zderzenia samochodu...

Święta Wielkanocne 2018

Święta Wielkanocne 2018

Tradycją jest czynny udział strażaków z naszej jednostki w Świętach Wielkanocnych. Nasi strażacy licznie,...

Zebranie sprawozdawcze OSP Konieczkowa

Zebranie sprawozdawcze OSP Konieczkowa

W dniu 17 lutego w Domu Strażaka w Konieczkowej odbyło się zebranie sprawozdawcze naszej jednostki za rok...

Ostatnia droga Naczelnika śp. druha Wojtka Stanisławczyka

 

21 sierpnia do strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Konieczkowej, kolegów, koleżanek a także całej społeczności lokalnej dotarła bardzo tragiczna wiadomość. Nasz kolega, strażak Naczelnik OSP druh Wojciech Stanisławczyk odszedł na wieczną wartę. Trudno jest pisać o przyjacielu, którego nie ma już z nami. Wojtek był dobrym strażakiem ochotnikiem, dowódcą a przede wszystkim Naczelnikiem OSP Konieczkowa oraz kolegą, na którego każdy z nas mógł zawsze liczyć. Jako młody, 12-letni chłopak wstąpił w szeregi braci strażackiej i od tej pory związał się z nią na całe życie. Służba ta była dla Wojtka czymś wielkim, ponieważ miał ją w sercu.

Jako strażak był zawsze tam, gdzie Go potrzebowano, ratując przed różnymi klęskami, które dotykały społeczność lokalną i nie tylko. To Wojtek, wielokrotnie jako strażak, był w pierwszej linii przy pożarach, wypadkach czy miejscowych zagrożeniach. Niezliczoną ilość razy dowodził zastępem, który ratował życie i mienie osób poszkodowanych. To Wojtek był z jednym z pierwszych, który stawiał się na alarm gdy zawyła syrena strażacka i rozdzwoniły się telefony alarmowe. Na Wojtka mogli również liczyć osoby spoza kręgu pożarnictwa, gdyż starał się pomagać ludziom zarówno w swojej pracy, żyjąc w Konieczkowej swoim sąsiadom a także innym, którzy zwracali się z różnymi prośbami do Wojtka.

Mimo młodego wieku, 30tu lat za pracę społeczną oraz służbę bliźniemu otrzymał Odznakę Strażak Wzorowy. Przez te lata swojej ochotniczej służby przeszedł szkolenia pożarnicze, m in. kurs podstawowy strażaka ochotnika, szkolenie ratownictwa technicznego, kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy, testy w komorze dymowej, kursy sędziowskie, szkolenie z zakresu obsługi urządzeń ochrony dróg oddechowych, szkolenie dowódców, naczelników, a także był doświadczonym kierowcą z kategorią C, gdzie swoje doświadczenie za kierownicą nabywał służąc w Wojsku Polskim w 21 Brygadzie Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie - najpierw jako kierowca, później awansował na stopień Kaprala.

Straciliśmy bardzo wartościowego kolegę, przyjeciela a także strażaka. Był chłopakiem konkretnym, rzeczowych i uśmiechniętym. Starał się nikomu nie odmawiać pomocy. Jest to wielka tragedia dla rodziny i dla nas wszystkich.

Z tego miejsca pragniemy podziękować rodzicom Wojtka, że przez te lata służby wspieraliście Go jako strażaka OSP, że wychowaliście tak wspaniałego człowieka, który przekładał niesienie pomocy bliźnim nad swoje zdrowie.

W dniu pogrzebu brały udział poczty jednostek OSP z terenu Gminy, Kompania 21 Brygady Strzelców Podhalańskich z Rzeszowa a także strażacy ochotnicy, mieszkańcy, koledzy i koleżanki.

Wojtku!
Żegnamy Cię jako wielkiego człowieka, społecznika w pełnym tego słowa znaczeniu. Oddanego członka Ochotniczej Straży Pożarnej w Konieczkowej.

Z Twoim odejściem zamyka się pewien etap naszej pięknej, wspólnej historii.

gallery1   

Spoczywaj w pokoju.

 

 

 

 

 

gallery2 gallery2 gallery2
gallery2 gallery2 gallery2
gallery2 gallery2 gallery2
gallery2 gallery2 gallery2
gallery2 gallery2 gallery2
gallery2 gallery2 gallery2
gallery2 gallery2 gallery2
gallery2 gallery2 gallery2
gallery2 gallery2 gallery2
gallery2 gallery2 gallery2
gallery2 gallery2 gallery2
gallery2 gallery2 gallery2
gallery2 gallery2 gallery2
gallery2 gallery2 gallery2
gallery2 gallery2 gallery2
gallery2 gallery2 gallery2
gallery2 gallery2 gallery2
gallery2 gallery2 gallery2
gallery2 gallery2 gallery2
gallery2   

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Supermarket Strażacki

Agregat Rozdzielacz do tlenoterapii masowej MULTISTAR Motopompa Subaru PTX 301 big_ea7300_p_rescue_2
preload image preload image

Agregat prądotwórczy 1-faz Benza BX-6000 EKO

Rozdzielacz do tlenoterapii masowej MULTISTAR

Motopompa Subaru PTX 301

Pilarka ratownicza MAKITA EA7900

STATYSTYKA WYJAZDÓW

Statystyka wyjazdów OSP Konieczkowa aktualna na dzień 22.04.2018r.

Wspieramy akcje

karta ratownicza

zatrzymaj się i żyj

nie jedź na kacu

Facebook