Gwoźnica Górna: Potrącenie rowerzysty

Gwoźnica Górna: Potrącenie rowerzysty

W dniu 6 stycznia o godz 18:30 zostajemy zadysponowani przez SK KP PSP w Strzyżowie do potrącenia rowerzysty...

Blizianka: Wsparcie działań w rozbiórce dachu

Blizianka: Wsparcie działań w rozbiórce dachu

W dniu 3 stycznia o godz 14:38 zostajemy zadysponowani przez SK KP PSP w Strzyżowie do wsparcia strażaków z...

Blizianka: Pożar budynku mieszkalnego

Blizianka: Pożar budynku mieszkalnego

W dniu 3 stycznia o godz 4:12 zostajemy zadysponowani przez SK KP PSP w Strzyżowie do pożaru drewnianego...

Przekazanie i poświęcenie samochodu Żuk GLM-800 na Ukrainie

 

 

W dniu 15 czerwca w godzinach porannych wraz z kolegami z jednostek OSP Połomia, Niebylec, Jawornik i Gwoźnica Górna oraz delegacją gminy Niebylec wybraliśmy się autokarem do miejsowości Strzelczyska na Ukrainie, zamieszkałą przez osoby polskiego pochodzenia, gdzie obchodzo tegoroczny odpust ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w kościele parafialnym połączonym z rektywacją tutejszej Ochotniczej Straży Pożarnej. Mszę św. koncelebrował ks. Artur Grzęda, nasz kapelan gminny, który po zakończeniu odprawianej eucharystii poświęcił figurkę św. Floriana ufundowaną przez strażaków z naszej jednostki. Następnie na placu przy kościele parafialnym przy udziale pocztów sztandarowych z naszej gminy, zaproszonych władz samorządowych i mieszkańców Strzelczysk nastąpiło poświęcenie przekazanego przez naszą jednostkę samochodu ratowniczo-gaśniczego marki Żuk GLM-800 wraz pełnym wyposażeniem, przystosowanym do prowadzenia działań ratowniczo gaśniczych na terenie Strzelczysk oraz okolicznych miejscowości. Po poświęceniu i oficjalnym przekazaniu pojazdu głos zabrali zaproszeni goście w osobach konsul generalny RP we Lwowie Jarosław Drozd, wójt gminy Niebylec Zbigniew Korab, poseł na Sejm RP Mieczysław Golba, przewodniczący Rady Powiatu Przemyskiego Ryszard Adamski, radny lwowskiej rady obwodowej Jarosław Dubnewycz oraz prezes Towarzystwa Kultury Polskiej w Strzelczyskach Marian Mazur.

 

Przemarszem pocztów sztandarowych oraz strażaków prowadzonym przez Komendanta Gminnego dh Stanisława Daszykowskiego na plac przy szkole podstawowej zakończyliśmy oficjalnie powyższe uroczystości.

 

 

gallery1 gallery1 gallery1
gallery1   

 


Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Supermarket Strażacki

Agregat Rozdzielacz do tlenoterapii masowej MULTISTAR Motopompa Subaru PTX 301 big_ea7300_p_rescue_2
preload image preload image

Agregat prądotwórczy 1-faz Benza BX-6000 EKO

Rozdzielacz do tlenoterapii masowej MULTISTAR

Motopompa Subaru PTX 301

Pilarka ratownicza MAKITA EA7900

STATYSTYKA WYJAZDÓW

Statystyka wyjazdów OSP Konieczkowa aktualna na dzień 08.01.2018r.

Wspieramy akcje

karta ratownicza

zatrzymaj się i żyj

nie jedź na kacu

Facebook