Konieczkowa: Szerszenie w przewodzie kominowym

Konieczkowa: Szerszenie w przewodzie kominowym

W dniu 25 sierpnia, w godzinach popołudniowych zostaliśmy zadysponowani przez SKKP w Strzyżowie do...

Konieczkowa: Owady na budynku mieszkalnym

Konieczkowa: Owady na budynku mieszkalnym

W dniu 24 sierpnia(wtorek), przed południem zostaliśmy zadysponowani przez SKKP w Strzyżowie do miejscowego...

Gwoźnica Górna: Wypadek samochodu osobowego

Gwoźnica Górna: Wypadek samochodu osobowego

W dniu 21 sierpnia, po godz 10 zostaliśmy zadysponowani do wypadku drogowego w miejscowości Gwoźnica Górna....

Remont syreny alarmowej

 

Podczas grudniowych opadów marznącego deszczu, kolejny już raz uszkodzeniu uległa syrena alarmowa w naszej remizie. Marznący deszcz zalegający na syrenie zamienił się w lód i spowodował zablokowanie wirnika, który po włączeniu alarmowym przepaliło uzwojenie silnika. Konieczne więc było zdemontowanie silnika, który uległ spaleniu i przezwojeniu go na nowo. Wirnik syreny został oczyszczony z rdzy i pomalowany. Wykonano na nowo większe zadaszenie syreny z blachy ocynkowej oraz siatkę ochraniającą wirnik - wykonali to Panowie Roman i Grzegorz Stanisławczyk z Konieczkowej. Ze względu na powtarzające się problemy z zamarzaniem silnika, koszty naprawy, uciążliwe demontowanie i montowanie po naprawie silnika z dachu naszej remizy podjęto próbę zastosowania zabezpieczenia przeciążeniowego silnika syreny, aby powyższe uszkodzenia już nie miały u nas miejsca. Wykonaniem powyższego zabezpieczenia podjął się nasz druh Marian Pakla i dh Adam Delikat. Rozpoczęto poszukiwania odpowiedniego zabezpieczenia przeciążeniowego, które wytrzymałoby rozruch silnika syreny. Przy starcie syreny jej silnik generował bardzo duże obciążenie a w późniejszej fazie pracy alarmowej syreny obciążenie o wiele mniejsze co znacznie utrudniło odpowiednie dobranie parametrów zabezpieczenia. Zamawiano różnego typu zabezpieczenia, dobierano odpowiednio parametry, lecz poprzez duże obciążenie na starcie większość zabezpieczeń po prostu wyłączało syrenę na starcie. W końcu po paru tygodniach zmagań udało się dobrać odpowiednie zabezpieczenie do mocy silnika naszej syreny, które spokojnie wytrzymuje rozruch i pracę alarmową syreny a gdy dojdzie do zablokowania wirnika - zabezpieczenie wyłączy pracę silnika w tablicy rozdzielczej chroniąc silnik przed jego uszkodzeniem. W pracach modernizacyjnych i remontowych brali udział również: Paweł Liskowicz, Dawid Wielopolski, Wojciech Stanisławczyk i Piotr Krupa.

 

Po remontach naszej syreny, zbiera się ona szybciej, jest głośniejsza a wykonany większy ale za to bardziej płaski dach sprawia, że syrenę słychać bardziej doniośle.

Składamy podziękowania dla Panów, którzy wykonali nowy dach z siatką zabezpieczająca wirnik, oraz naszemu dh Marianowi Pakli i dh Adamowi Delikatowi za wykonanie zabezpieczenia silnika syreny.

 

gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Supermarket Strażacki

Agregat Rozdzielacz do tlenoterapii masowej MULTISTAR Motopompa Subaru PTX 301 big_ea7300_p_rescue_2
preload image preload image

Agregat prądotwórczy 1-faz Benza BX-6000 EKO

Rozdzielacz do tlenoterapii masowej MULTISTAR

Motopompa Subaru PTX 301

Pilarka ratownicza MAKITA EA7900

STATYSTYKA WYJAZDÓW

Statystyka wyjazdów OSP Konieczkowa aktualna na dzień 02.12.2016r.

Wspieramy akcje

karta ratownicza

zatrzymaj się i żyj

nie jedź na kacu

Facebook