Konieczkowa: Zderzenie samochodu z motocyklem

Konieczkowa: Zderzenie samochodu z motocyklem

W dniu 10 kwietnia o godz 18:58 zostajemy zadysponowani przez SK KP PSP w Strzyżowie do zderzenia samochodu...

Święta Wielkanocne 2018

Święta Wielkanocne 2018

Tradycją jest czynny udział strażaków z naszej jednostki w Świętach Wielkanocnych. Nasi strażacy licznie,...

Zebranie sprawozdawcze OSP Konieczkowa

Zebranie sprawozdawcze OSP Konieczkowa

W dniu 17 lutego w Domu Strażaka w Konieczkowej odbyło się zebranie sprawozdawcze naszej jednostki za rok...

Poszukiwanie podwozia pod zabudowę samochodu pożarniczego

 

Na podstawie uchwały podjętej na Walnym Zebraniu w 2007 roku rozpoczęliśmy poszukiwania podwozia na samochód pożarniczy, które spełniałoby nasze wymagania odnośnie dojazdów do miejsca akcji w trudnym terenie górzystym. Po dłuższym okresie poszukiwań i pełnym spenetrowaniu rynku samochodowego, znaleźliśmy poszukiwane przez nas podwozie, które spełniało nasze oczekiwania, czyli posiadające napęd 4x4 z blokadą tylnego mostu i reduktorem.
 
W dniu 7 lutego 2008 roku Zarząd jednostki wraz z przedstawicielem gminy dh Edwardem Wolaninem wyjechał w okolice Bielska, aby oglądnąć samochód ciężarowy. Po przyjeździe na miejsce dokonaliśmy wszelkich oględzin oraz prób w terenie. Stwierdziliśmy, że byłby to dobry samochód, lecz jego stan budził wątpliwości. Dlatego też postanowiliśmy skorzystać z dorady Wójta Urzędu Gminy Niebylec, Pana Zbigniewa Koraba.
 
Tak, więc w następnym wyjeździe poprosiliśmy naszego Wójta, aby swoją doradą wsparł nas podczas transakcji, którą mieliśmy zrealizować, Wójt mgr Zbigniew Korab zadając sobie dodatkowy trud wsparł nas swoją obecnością i tak w następną wolną sobotę o trzeciej godzinie rano wspólnie wyruszyliśmy powtórnie do Bielska gdzie została sfinalizowana transakcja. W dniu 14 lutego został zakupiony przez Gminę Niebylec nasz upatrzony samochód.

 

auto1

 


Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Supermarket Strażacki

Agregat Rozdzielacz do tlenoterapii masowej MULTISTAR Motopompa Subaru PTX 301 big_ea7300_p_rescue_2
preload image preload image

Agregat prądotwórczy 1-faz Benza BX-6000 EKO

Rozdzielacz do tlenoterapii masowej MULTISTAR

Motopompa Subaru PTX 301

Pilarka ratownicza MAKITA EA7900

STATYSTYKA WYJAZDÓW

Statystyka wyjazdów OSP Konieczkowa aktualna na dzień 22.04.2018r.

Wspieramy akcje

karta ratownicza

zatrzymaj się i żyj

nie jedź na kacu

Facebook