Konieczkowa: Zderzenie samochodu z motocyklem

Konieczkowa: Zderzenie samochodu z motocyklem

W dniu 10 kwietnia o godz 18:58 zostajemy zadysponowani przez SK KP PSP w Strzyżowie do zderzenia samochodu...

Święta Wielkanocne 2018

Święta Wielkanocne 2018

Tradycją jest czynny udział strażaków z naszej jednostki w Świętach Wielkanocnych. Nasi strażacy licznie,...

Zebranie sprawozdawcze OSP Konieczkowa

Zebranie sprawozdawcze OSP Konieczkowa

W dniu 17 lutego w Domu Strażaka w Konieczkowej odbyło się zebranie sprawozdawcze naszej jednostki za rok...

II Ogólnopolska Olimpiada Sportowo-Pożarnicza Strażaków OSP w Szczawnicy

 

W dniach 12-13 lipca 2014 roku odbyła się II Ogólnopolska Olimpiada Sportowo-Pożarnicza Strażaków OSP. Nie zabrakło na niej także drużyny reprezentującej Ochotniczą Straż Pożarną w Konieczkowej. Jak to miało miejsce w okresie zimowym, także i latem odwiedziliśmy Szczawnicę - miejscowość, która już drugi rok jest terenem zmagań strażaków ochotników z całej polski. Piątek późnym wieczorem dotarliśmy do hotelu Zofiówka, w którym to zakwaterowaliśmy się na czas Olimpiady Letniej. Sobota rano, śniadanie oraz pogoda, która nie zachęcała do wyjścia poza mury hotelu. Ulewny deszcz świadczyć mógł tylko jedno, że start w tegorocznej Olimpiadzie będzie dla strażaków istnym obozem przetrwania - a pokonanie całego toru świadczyć będzie o harcie ducha, wytrzymałości oraz zgraniu drużyny. Drużyny męskie w tym nasza, które wystąpiły w sobotę (dzień pierwszy zawodów) miały do pokonania tor składający się z przeciągania terenowego samochodu za pomocą liny, przenoszenia worków z piaskiem (na wzór budowania wału przeciwpowodziowego), biegu przez opony, przewracanie dużej opony od sześćdziesiątki przez trzech strażaków i w tym samym czasie przenoszenie baniek z wodą ( 2xpo 25 liter wody) przez pozostałych dwóch strażaków, transport poszkodowanego na desce przez płotki, rozwinięcie i zwninięcie węży W52 przez każdego ze strażaków, slalom między tyczkami, ślizg rurą do mety. Ilość zadań do wykonania jedno po drugim w ulewnym deszczu i błocie po kostki mogło utwierdzić kibiców tylko w jednym, że strażacy są gotowi na najtrudniejsze warunki i nie straszny im ulewny deszcz, błoto, trud i wysiłek.

Nasza drużyna miała 20 miejsce startowe i po zakończeniu wszystkich konkurencji uzyskaliśmy czas  2:37,00. Dało nam to w pierwszym dniu zawodów 4 miejsce i 47 pkt na maksymalnie 50 do zdobycia. Pierwsze miejsce z czasem miało OSP Zaczernie 2:24:00, drugie OSP Kołki 2:26:00, trzecie OSP Nowe Bystre 2:31:00.
Drugi dzień olimpiady wyglądał dużo lepiej, bo już nie padał uporczywy deszcz, a nawet świeciło słońce. Mimo to tor po sobotnich zmaganiach wyglądał zgoła tak samo jak w dniu poprzednim a nawet gorzej, pomimo słońca błoto pozostałe na torze nie ułatwiało drużynom startu a przygrzewające promienie słoneczne dobitnie dawały o sobie znać zawodnikom startujących w niedzielnych zmaganiach. 

Tor niedzielny składał się m. in. z rozwinięcia strażackich węży, zbudowania lini ssawnej do pompy szlamowej w dowolny sposób, bieg do zbiornika z wodą, z którego wiadrami należało przelać określoną ilość wiader do 200-litrowej beczki. Kolejna przeszkoda, to slalom z rannym na noszach i slalom z baniakami z wodą. Po przebiegnięciu tego slalomu należało pokonać ruchomą deskę, aby przejść przez wnętrze dużej rury i pokonać niski tor przeszkód, a następnie przekoczenie kilku płotków i ściany na 1,80 wysokości.

Niestety strategia pokonania toru, jaką obraliśmy nie pozwoliła już zająć miejsca w czołówce, czas jaki uzyskaliśmy w niedzielnym wystąpieniu wyniósł 3:04 + 5 pkt karnych za przewrócenie płotka dało nam 31 punktów i 11 miejsce w klasyfikacji generalnej zawodów na 40 drużyn startujących. Miejsce pierwsze zdobyła OSP Zaczernie z podkarpacia uzyskując w pierwszym dniu 2:24 a w drugim 2:49.  
Naszą OSP w Szczawnicy reprezentowali: Dawid Wielopolski, Marek Pakla, Paweł Pezdan, Łukasz Brożek, Rafał Dziugan zaś kierownikiem był Wojciech Stanisławczyk.
Wpierali naszych Katarzyna Pezdan oraz Andżelika Wojtaszek(fotoreporter).

 

 

 

gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1  

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Supermarket Strażacki

Agregat Rozdzielacz do tlenoterapii masowej MULTISTAR Motopompa Subaru PTX 301 big_ea7300_p_rescue_2
preload image preload image

Agregat prądotwórczy 1-faz Benza BX-6000 EKO

Rozdzielacz do tlenoterapii masowej MULTISTAR

Motopompa Subaru PTX 301

Pilarka ratownicza MAKITA EA7900

STATYSTYKA WYJAZDÓW

Statystyka wyjazdów OSP Konieczkowa aktualna na dzień 22.04.2018r.

Wspieramy akcje

karta ratownicza

zatrzymaj się i żyj

nie jedź na kacu

Facebook